Dramatiškoje mačo pabaigoje „Pieno žvaigždės“ išplėšė pergalę iš „Vytauto“

Author: Ž. Vingelis
2017-04-15

Keturioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždės“. Ramūno Cvirkos auklėtiniai po dramatiškos rungtynių pabaigos 92:89 (25:23, 20:18, 26:23, 21:25) įveikė Prienų–Birštono „Vytautą“, kuriam tai buvo jau šešioliktoji nesėkmė sezone.

Startas. Rungtynes sėkmingiau pradėję „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai įpusėjus ketvirčiui turėjo šešių taškų pranašumą (14:8). Visgi, spurtą 7:2 surengę pasvaliečiai greitai padidino skirtumą iki dviženklės ribos (23:12). Aikštelėje pasirodžius Lietuvos krepšinio lygos debiutantui Laurynui Biručiui jau „Vytautas“ sugebėjo atsitiesti ir iki kėlinio pabaigos praktiškai visai ištirpdė savąjį deficitą (25:23).

Kova. Sužaidus penkias minutes antrajame kėlinyje „Pieno žvaigždės“ savo rankose vis dar turėjo persvarą (34:31). Po Regimanto Minioto dvitaškio „Vytautas“ pagaliau persvėrė rezultatą (34:35), tačiau į ilgąją pertrauką keturių taškų pranašumą išsinešė aikštelės šeimininkai (45:41).

Rezultatyvūs perdavimai. Per pirmąsias dvidešimt minučių geriau kamuoliu dalinosi „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai – jie atliko 14 rezultatyvių prieš 8 varžovų rezultatyvius perdavimus.

Perimti kamuoliai. Pirmojoje rungtynių dalyje pasvaliečiai buvo perėmę dvigubai daugiau kamuolių nei „Vytautas“ – 8 perimti kamuoliai prieš 4.

Greitos atakos. Verta pažymėti, jog per pirmuosius du kėlinius nei viena komanda nepelnė nė vieno taško greitoje atakoje.

Intriga. Sužaidus kiek daugiau nei penkias minutes „Pieno žvaigždės“ padidino persvarą iki devynių taškų (63:54). Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė septyni taškai (71:64).

Finišas. Įpusėjus lemiamam rungtynių ketvirčiui pasvaliečiai turėjo dešimties taškų pranašumą (84:74). Visgi, į lemiamą spurtą kilęs „Vytautas“ greitai sumažino savąjį deficitą vos iki dviejų taškų (86:84). Likus žaisti 35 sekundes po Derricko Low dvitaškio pasvaliečiai turėjo trijų taškų persvarą (89:86). Netrukus Tomas Delininkaitis tritaškiu išlygino rezultatą (89:89), o kitoje atakoje jau Justas Tamulis pataikė tolimą metimą (92:89). Paskutinis R. Minioto tritaškis skriejo pro šalį ir pergalę šventė „Pieno žvaigždės“ (92:89).

Debiutas. Sužaidus beveik aštuonias minutes pirmajame kėlinyje Lietuvos krepšinio lygoje debiutavo „Vytauto“ naujokas Laurynas Birutis, kuris buvo pasiskolintas iš Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipos. Per kiek daugiau nei 17 minučių aikštelėje aukštaūgis pelnė 17 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir blokavo 1 metimą.

„Pieno žvaigždės“: O. Olisevičius (8 atk. kam.) 18 tšk., S. Babrauskas 17 tšk., E. Žabas 15 tšk., D. Low (11 rez. perd.) 14 tšk., E. Dimša (6 atk. kam.) 13 tšk.

„Vytautas“: T. Delininkaitis 18 tšk., A. Valeika ir L. Birutis po 17 tšk., R. Miniotas (9 atk. kam.) 11 tšk., V. Čižauskas ir D. Gvezdauskas po 10 tšk.