A. Milaknio ir B. Davieso tandemas finalo starte parbloškė „Lietuvos rytą“

Author: LKL.lt
2018-06-09

„Betsafe-LKL“ finalo serijos starte Vilniaus „Lietuvos rytas“ priešinosi Kauno „Žalgiriui“ kiek daugiau nei du kėlinius. Po ilgosios pertraukos įsibėgėję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namie laimėjo 96:83 (24:26, 26:19, 22:17, 24:21).

Dabartiniai šalies čempionai serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Antrasis serijos susitikimas bus žaidžiamas pirmadienį Vilniuje.

Kurį laiką Rimo Kurtinaičio kariauna sėkmingai kibo varžovams į atlapus, tačiau antroje mačo pusėje svečius į neviltį pradėjo varyti įspūdingas žalgiriečių tritaškių taiklumas bei Artūro Milaknio ir Brandono Davieso tandemas.

Iš toli „Žalgiris“ atakavo net 57 proc. taiklumu (11/19). Net 6 tritaškius iš 7 pataikė Artūras Milaknis, iš viso pelnęs 24 taškus. Po krepšiais dominavęs B. Daviesas pelnė 21 tašką. Abu žaidėjai surinko po 27 naudingumo balus.

Pirmajame kėlinyje komandos demonstravo galingą puolimą bei žaidė taškas į tašką. Kiek geriau startavo „Lietuvos rytas“, kuris Mindaugo Lukauskio tritaškio su kėlinio sirena dėka pirmavo 26:24.

Kauniečiai pirmosiomis minutėmis itin daug vargo turėjo po krepšiu. Dėjimais krepšį drebino Martynas Echodas, Chrisas Krameris ir Loukas Mavrokefalidis, o skylės gynyboje itin pykdė Šarūną Jasikevičių.

Antrajame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ spurtavo 7:0 ir išsiveržė į priekį 37:31, tačiau žalgiriečiai suskubo pasivyti ir persverti rezultatą 50:45.

Po ilgosios pertraukos krepšį pradėjo laužyti jau ne svečiai, o B. Daviesas. Amerikiečio galingi dėjimai leido šeimininkams atitrūkti 61:54, tačiau du Traviso Petersono tritaškiai šią persvarą vėl apkarpė – 60:61.

Visgi netrukus tolimais metimais prapliupo ir „Žalgiris“. A. Milaknio tritaškiai prieš paskutinįjį ketvirtį leido Kauno komandai pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą 72:62.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Svečiai atsitiesti jau nebesugebėjo, todėl žalgiriečiai dar labiau padidino atotrūkį ir pradėjo varžovus triuškinti 87:67.

Nors paskutiniosiomis minutėmis vilniečiai dar kiek priartėjo, „Žalgiris“ nuskambėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 24 (6/7 trit., 27 naud. bal.), Brandonas Daviesas 21 (7 atk. kam., 27 naud. bal.), Edgaras Ulanovas 12, Vasilije Micičius ir Paulius Jankūnas po 11.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 17, Mindaugas Girdžiūnas 13, Travisas Petersonas ir Loukas Mavrokefalidis po 11, Chrisas Krameris 9 (7 rez. perd.), Martynas Echodas 8.