Reguliariojo sezono apžvalga: nugalėtojai ir pralaimėtojai
Photo: Fotodiena.lt

Reguliariojo sezono apžvalga: nugalėtojai ir pralaimėtojai

Author: LKL.LT
2018-05-10

Reguliarusis „Betsafe–LKL“ čempionatas baigėsi simboliškai. Reguliariojo sezono nugalėtojas Kauno „Žalgiris“ rekordine persvara pranoko prasčiausią lygos komandą Prienų–Birštono „Vytautą“.

„Žalgiris“ ketvirtus metus paeiliui buvo stipriausias reguliariajame sezone, „Vytautas“ atliko didžiausią kritimą žemyn, o „Šiauliai“ – didžiausią šuolį aukštyn.

Šis reguliarusis sezonas buvo kaip niekada ilgas – truko beveik 8 mėnesius. Tai įvyko dėl FIBA pristatytos naujienos – nacionalinėms rinktinėms skirtų dviejų langų sezono viduryje – bei dėl sėkmingo „Žalgirio“ pasirodymo Eurolygoje, dėl kurio teko pratęsti reguliarųjį sezoną 7 dienomis.

Nugalėtojas. Kauno „Žalgirio“ stiprybė nekėlė abejonių nuo tada, kai ketvirtajame rate buvo nublokštas Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Čempionų titulą ginantis „Žalgiris“ reguliariajame sezone pralaimėjo 4 kartus – prastesnį pasirodymą kauniečiai fiksavo 2013-2014 m. sezone, kai per 20 turų suklupo net 6 sykius ir reguliariajame sezone finišavo ketvirti.

Šiemet intrigos gerokai daugiau, nes „Lietuvos rytas“ ilgą laiką kabinosi į pirmą vietą – šį sezoną vilniečiai pralaimėjo tik 6 sykius ir tai gerokai mažiau lyginant su praėjusiu sezonu. Tuomet antras likęs „Lietuvos rytas“ klupo 10 kartų ir dar gerokai prieš atkrintamąsias varžybas buvo aišku, kad „Žalgiris“ nebus pavytas.

Rekordai. Per paskutines reguliariojo sezono rungtynes „Žalgiris“ net 57 taškų persvara (109:52) nubloškė „Vytautą“, taip pakartodamas šio sezono rekordą.

Pergalę tokia pat persvara šį sezoną iškovojo ir „Lietuvos rytas“ (113:56). Simboliška, kad nukentėjusysis ir tą kartą buvo „Vytautas“ – prasčiausia lygos komanda, likusi čempionato dugne ir balansuojanti ant iškritimo ribos.

Turbūt nustebsite sužinoję, kuriose rungtynėse užfiksuota pergalė didžiausiu skirtumu žaidžiant išvykoje. Gėdingiausią pralaimėjimą savų žiūrovų akivaizdoje patyrė „Šiauliai“, net 33 taškais pralaimėję Kėdainių „Nevėžiui“ (57:90).

Bet tai buvo praėjusių metų lapkričio pradžia, ir nuo to laiko „Šiauliai“ tik kilo aukštyn kol galiausiai reguliarųjį sezoną baigė penkti. „Nevėžis“ liko aštuntas ir ketvirtfinalyje laukia „Žalgirio“.

Naudingumas. Laurynas Birutis – ryškiausiai šį sezoną reguliariajame sezone spindėjęs krepšininkas. „Šiaulių“ aukštaūgis pripažintas naudingiausiu žaidėju, jis buvo geriausias net keturiose kategorijose: naudingumo, rezultatyvumo, atkovotų kamuolių ir blokuotų metimų.

Per rungtynes surinktų naudingumo balų rekordas priklauso Mindaugui Kupšui. Utenos „Juventus“ centras net dukart šį sezoną fiksavo 42 naudingumo balų rodiklį, o statistinėje naudingiausių žaidėjų kategorijoje liko antras.

Vis dėlto naudingiausių žaidėjų rinkimuose vos vienas LKL klubo vadovas įtraukė M. Kupšą į geriausiųjų trejetuką.

Asmeniniai rekordai. „Šiaulių“ žaidėjas Nickas Zeisloftas fiksavo sezono rekordą pelnydamas 41 tašką. Ir tai gerokai daugiau nei artimiausi kandidatai – Artūrs Ausėjs ir Malcolmas Grantas kartą surinko po 32 taškus.

Kitose asmeninėse rekordų kategorijose per vienerias rungtynes nugalėjo:
Rezultatyvūs perdavimai: 17 – Alejandro Hernandezas
Atkovoti kamuoliai: 15 – Juanas Palaciosas
Perimti kamuoliai: 7 – Trevonas Hughesas ir Arnas Butkevičius
Blokuoti metimai: 5 – Nikita Balašovas ir Mindaugas Kupšas
Pataikyta dvitaškių: 12 – Laurynas Birutis
Dvitaškių taiklumas: 69,2% - Rokas Giedraitis (101/146)
Pataikyta tritaškių: 12 – Nickas Zeisloftas
Tritaškių taiklumas: 48,5% - Lukas Aukštikalnis (49/101)
Pataikyta baudų: 13 – Simas Galdikas ir Mindaugas Kupšas
Baudų taiklumas: 100% - Tomas Delininkaitis (55/55)
Išprovokuotos pražangos: 11 – Stepas Babrauskas
Klaidos: 8 – Dovis Bičkauskis ir Artūrs Ausėjs

Komandiniai rekordai. „Lietuvos rytas“ tapo rezultatyviausia reguliariojo sezono komanda – vidutiniškai per rungtynes rinkdavo po 87,83 taško ir gerokai pranoko konkurentus. „Žalgiris“, „Lietkabelis“ ir „Neptūnas“ vidutiniškai pelnydavo po kiek daugiau nei 83 taškus.

Kitose komandinėse rekordų kategorijose nugalėjo:
Naudingumas: 104,94 – „Žalgiris“
Rezultatyvūs perdavimai: 21,72 – „Lietuvos rytas“
Atkovoti kamuoliai: 38,31 – „Šiauliai“
Perimti kamuoliai: 8,89 – „Lietuvos rytas“
Blokuoti metimai: 3 – „Lietkabelis“
Dvitaškių taiklumas: 55,14% – „Žalgiris“
Tritaškių taiklumas: 39,9% – „Lietuvos rytas“
Baudų taiklumas: 78,89% – „Lietkabelis“
Klaidos: 14,86 – „Lietkabelis“

Šuolis>kritimas. „Šiauliai“ tapo neabejotinai didžiausią staigmeną pateikusia komanda. Antanas Sireika grįžo į Saulės miestą ir pakylėjo savo treniruojamą komandą iš dešimtos vietos net į penktąją.

Reguliariojo sezono atradimu tapę šiauliečiai pasirengę grįžti tarp keturių stipriausių Lietuvos komandų – jei įveiks Panevėžio „Lietkabelį“ ir pateks į pusfinalį, „Šiauliai“ jame kovos po penkių sezonų pertraukos.

Savo pozicijas lyginant su pernai taip pat pagerino Klaipėdos „Neptūnas“ (iš 4 vietos į 3), „Pieno žvaigždės“ (iš 7 vietos į 6) ir „Nevėžis“ (iš 9 vietos į 8).

Skaudžiausią kritimą patyrė „Vytautas“ – pernai likęs šeštas, šiemet užėmė paskutinę vietą ir jei Šakių „Vytis“ įgyvendins reikalavimus, „Vytautui“ teks atsisveikinti su lyga. Komanda, kuri 2012-aisiais džiaugėsi LKL bronza, o 2013 ir 2014 m. kovojo mažajame finale, panašu, kraunasi lagaminus į žemesnę lygą.

Pozicijas lyginant su pernai taip pat prarado „Lietkabelis“ (iš 3 vietos į 4), „Juventus“ (iš 5 vietos į 7) ir „Dzūkija“ (iš 8 vietos į 9).

Lankomumas. „Žalgirio“ komandos rungtynės buvo labiausiai lankomos reguliariajame sezone – į kauniečių namų rungtynes vidutiniškai ateidavo po 3951 žiūrovas. Įdomu tai, kad po trijų ratų „Žalgiris“ tebuvo trečias.

„Lietuvos ryto“ komanda po trijų ratų buvo labiausiai lankoma, tačiau galiausiai užėmė tik ketvirtą vietą – vid. 3427 žiūrovai.

Daugiau aistruolių susirinkdavo į „Neptūno“ (vid. 3841) ir „Lietkabelio“ (vid. 3552) rungtynes.

Mažiausiai lankomos – „Pieno žvaigždžių“ rungtynės. Vos 6 tūkst. gyventojų turinčiame Pasvalyje krepšinį žiūrėti rinkdavosi vidutiniškai po 622 žiūrovus.

Sponsors

Title sponsor

General sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Main sponsor

Partners

Broadcasting partner
Medical partner
Technical partner
Technical partner
Technical partner
Technical partner
Broadcasting partner
Technical partner
Broadcasting partner