Tritaškius itin prastai metęs „Neptūnas“ neprilygo „Lietuvos rytui“

Author: Ž. Vingelis
2017-06-04

Antrąją pergalę „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato mažojo finalo serijoje iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 71:54 (20:18, 20:12, 9:12, 22:12) įveikė itin prastai tolimus metimus metusį Klaipėdos „Neptūną“.

Artimiausios serijos rungtynės bus žaidžiamos birželio 7 dieną, 18:00 valandą, Klaipėdoje.

Startas. Rungtynes „Lietuvos rytas“ pradėjo devyniais taškais iš eilės (9:0), tačiau likus minutei iki kėlinio pabaigos „Neptūnas“ galiausiai išlygino rezultatą (18:18). Po pirmojo ketvirčio vilniečiai turėjo dviejų taškų persvarą (20:18).

Kova. Įpusėjus antrajam kėliniui „Neptūnas“ turėjo vos keturių taškų deficitą (28:24). Visgi, spurtą 9:2 surengęs „Lietuvos rytas“ greitai susikrovė dviženklį pranašumą (37:26). Po pirmųjų dvidešimties minučių komandas skyrė lygiai dešimt taškų (40:30).

Atsarginiai. „Lietuvos ryto“ atsarginiai žaidėjai per pirmuosius du kėlinius pelnė net 15 taškų, o klaipėdiečių ekipos nuo suolelio pakilę žaidėjai surinko vos 7 taškus.

Vienas. Per pirmąją rungtynių pusę klaipėdiečiai pataikė vos vieną tolimą metimą iš devynių bandymų (11% taiklumas).

Baudos. Per pirmąsias dvidešimt minučių abi ekipos bendrai sudėjus metė net 28 baudų metimus – „Lietuvos rytas“ tai darė 16 taškų (pataikyta 12 metimų, 75% taiklumas), o „Neptūnas“ metė 12 kartų (pataikyta 9 metimai, 75% taiklumas).

Intriga. Prieš įpusėjant trečiajam ketvirčiui taškus rinko tik „Neptūnas“ ir sumažino skirtumą iki keturių taškų (40:36). Nerezultatyvus kėlinys tęsėsi ir toliau – prieš paskutiniąsias dešimt minučių komandas skyrė septyni taškai (49:42).

Trauma. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes ketvirtajame kėlinyje po galingo Artūro Gudaičio bloko ant parketo parkrito ir rankos pirštą susižeidė Mindaugas Girdžiūnas. Įžaidėjas likusioje rungtynių dalyje nepasirodė.

Finišas. Lemiamo kėlinio pradžioje „Lietuvos rytas“ greitai atstatė dviženklį pranašumą (53:42), tačiau tada klaipėdiečiai smeigė du tolimus metimus iš eilės dar kartą sumažindami skirtumą iki septynių taškų (55:48). Likus trims minutės iki mačo pabaigos praktiškai galutinį tašką padėjo Margiris Normantas, kuris pataikė tritaškį ir leido „Lietuvos rytui“ turėti jau dvidešimties taškų persvarą (68:48).  Per likusį laiką „Neptūnas“ stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė sostinės ekipa (71:54).

„Lietuvos rytas“: A. Gudaitis 17 tšk., M. Normantas (6 rez. perd.) 14 tšk., R. Giedraitis 14 tšk., L. Kisielius 11 tšk., A. Lapeta ir J. Baronas po 7 tšk.

„Neptūnas“: M. Girdžiūnas 12 tšk., J. Grantas 9 tšk., D. Ewingas 8 tšk., C. Loftonas ir A. Šikšnius po 7 tšk., M. Jucikas 5 tšk.