Komandiškai žaidęs „Žalgiris“ lengvai žengė į „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ finalą

Author: E.Kirvelaitis
2017-02-18

Visą mačo eigą kontroliavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ganėtinai lengvai 76:55 susitvarkė su Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda ir pateko į „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ finalą.

Lygi kova. Pirmajame kėlinyje aikštelėje virė lygių varžovų kova – „Žalgiris“ buvo įgavęs 5 taškų pranašumą (13:8), tačiau sėkmingą atkarpą sužaidęs „Vytautas“ sugebėjo persverti rezultatą savo naudai (17:18). Po pirmųjų dešimties minučių pirmavo aikštės šeimininkai – 22:18.

Spurtas. Antrajame kėlinyje spurtą 14:0 surengę žalgiriečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (38:23).

Atitolo. Po Artūro Milaknio taiklaus baudos metimo kauniečių persvara pasiekė rekordinę, 18-os taškų ribą (46:28). Vis dėlto, ketvirčio pabaigoje „Vytautui“ pavyko kiek sumažinti atsilikimą – 46:32.

Komandinis žaidimas. „Žalgirio“ komandoje per pirmuosius du kėlinius taškus pelnė net vienuolika iš dvylikos rungtynėms registruotų krepšininkų. Vieninteliam Pauliui Valinskui nepavyko pasižymėti pirmoje mačo dalyje.

Lyderiai. Pirmoje mačo pusėje kauniečius į priekį tempė 3 tritaškius pataikęs ir 9 taškus pelnęs Kevinas Pangosas. Tiek pat taškų pelnė ir „Vytauto“ žaidėjai Vytenis Lipkevičius (3/3 trit.) ir Artūras Valeika.

Tritaškiai. Per pirmuosius du kėlinius abi komandos pataikė net 11 tolimų metimų. 5 tritaškius iš 8 bandymų realizavo „Žalgiris“, o 6 iš 11 – „Vytautas“.

20. Edgaras Ulanovas pataikė tritaškį ir aikštės šeimininkų persvara peržengė 20-ies taškų ribą (53:32).

Dominavimas. Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ dar labiau padidino pranašumą ir prieš ketvirtą kėlinį pirmavo jau triuškinama persvara – 68:41.

Formalumas. Ketvirtasis rungtynių kėlinys tebuvo formalumas – žalgiriečiai varžovų arčiau neprisileido ir šventė užtikrintą pergalę – 76:55.

Žalgiris“: Lukas Lekavičius 10 tšk., Kevinas Pangosas ir Edgaras Ulanovas po 9 tšk., Isaiah Hartensteinas 8 tšk., Leo Westermannas ir Brockas Motumas po 7 tšk.

Vytautas“: Vytenis Lipkevičius 14 tšk., Artūras Valeika 9 tšk., Saulius Kulvietis 8 tšk., Paulius Ivanauskas 7 tšk.