„Rytas“ įspūdingu spurtu išsigelbėjo nuo pralaimėjimo Utenoje

2019-04-14

Lemiamu metu pabudęs Vilniaus „Rytas“ (23-7) neįtikėtinai laimėjo trilerį Utenoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 92:87 (24:22, 14:22, 20:26, 34:17) palaužė vietos „Juventus“ (12-18) krepšininkus.

Ketvirtojo kėlinio viduryje sostinės klubas dar atsilikinėjo 68:82, tačiau rungtynes pabaigė laimėta atkarpa 24:5 bei šventė dramatišką pergalę.

Nugalėtojus į priekį vedė susitikimo pabaigoje dominavęs D.J. Seeley ir Artiomo Parachovskio tandemas. Abu jie pelnė po 22 taškus, o baltarusis dar ir atkovojo 8 kamuolius bei surinko net 36 naudingumo balus.

„Rungtynės trunka 40 minučių. Užtrukome, kol radome žaidėjus, su kuriais turėtume balansą ir gynyboje, ir puolime. Paskutinės 6 minutės buvo labai geros, labai geras krepšinis, sužaidėme protingai“, – džiaugėsi D. Adomaitis.

Nuo pirmųjų minučių atkakliai favoritams į atlapus kibę uteniškiai po ilgosios pertraukos spurtavo 6:0 ir įgijo dviženklį pranašumą 50:40, o trečiojo kėlinio pabaigoje komandas jau skyrė 15 taškų – 68:53.

Paskutiniajame ketvirtyje „Rytas“ kurį laiką toliau neturėjo priešnuodžių varžovų išpuoliams, ypač tritaškiams, todėl deficitas pradėjo mažėti tik likus žaisti penkias minutes.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai per tris minutes spurtavo 13:0 ir pasivijo 81:82. Marius Runkauskas tuomet smeigė tritaškį (85:81), bet „Rytas“ dar prieš prasidedant paskutinei minutei išlygino rezultatą 85:85.

Prasidėjus paskutinei minutei tritaškiu „Rytą“ į priekį išvedė Derekas Needhamas (88:85), o likus žaisti 26 sekundes į Dovio Bičkauskio dvitaškį baudų metimais atsakė D.J. Seeley – 90:87.

Lemiamos uteniškių atakos metu Marius Runkauskas prametė iš toli bei nerealizavo baudų metimų, o Vilniaus ekipos pergalę įtvirtino du A. Parachovskio baudų metimai.

„Tokie bajeriai mane užknisa. Kažkas leidžia sau pagalvoti, kad 12 taškų pirmaujant ir likus 4 minutėms mes viską kontroliuojame. Kontroliavome, nes tris kėlinius buvome supančioję „Rytą“ gynyboje. Tai yra mentalitetas“, – po pralaimėjimo apgailestavo Žydrūnas Urbonas.

14-ąjį kartą iš eilės „Juventus“ klubą nugalėjęs „Rytas“ sulaukė gerokai kuklesnio atsarginių žaidėjų indėlio (12:29), bet laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 34:27.

Abi ekipos pataikė pusę savo tritaškių. Uteniškiai įmetė 12 iš 24, o vilniečiai – 11 iš 22.

„Juventus“: Marius Runkauskas 14, Martinas Gebenas ir Arvydas Šikšnius po 13, Kenny Gainesas 12, Karolis Guščikas 11.

„Rytas“: D.J. Seeley ir Artiomas Parachovskis (8 atk. kam., 36 n.b.) po 22, Derekas Needhamas 19 (8 rez. perd.), Eimantas Bendžius 17.