Įsibėgėjęs „Žalgirio“ traukinys neturėjo problemų Šiauliuose
BC „Šiauliai“ nuotr.

Author: H. Augustynas
2019-03-24

Lyg ant bangos pastaruoju metu rungtyniaujantis Kauno „Žalgiris“ (23/3) pratęsė pergalių seriją ir susitvarkė su „Šiaulių“ (5/21) ekipa. Eurolygoje ir „Betsafe–LKL“ pirmenybėse nesustabdomai žaidžiantys žalgiriečiai iškovojo jau septintąją pergalę iš eilės.

Visų rungtynių metu situaciją kontroliavęs ir po ilgosios pertraukos nepavejamai pabėgęs „Žalgiris“ 93:78 (26:18, 23:19, 33:18, 11:23) įveikė „Šiaulius“.

„Žalgirį“ į priekį vedė 16 taškų per 15 minučių pelnęs Marius Grigonis. Edgaras Ulanovas ir Artūras Milaknis pridėjo atitinkamai 13 ir 12 taškų.

„Šiaulių“ ekipą gelbėti bandė 22 taškus pelnęs Arminas Urbutis ir asmeninį tritaškių rekordą pakartojęs Karolis Lukošiūnas, kuris pridėjo 17 (5/10 trit.).

Kauniečiai jau pirmajame kėlinyje įgavo dviženklį pranašumą (18:7), tačiau per pirmas 10 minučių keturis tritaškius pataikę „Šiauliai“ nepaleido svečių į priekį – 18:26. Vis dėlto, antrąjį ketvirtį „Žalgris“ pradėjo spurtu 13:3 ir nutolo nuo „Šiaulių“ (39:23).

„Šiauliai“ ginklų nesudėjo, o keturis tritaškius per pirmąją rungtynių pusę pataikęs K. Lukošiūnas padėjo šeimininkams spurtuoti 11:4 ir sumažinti deficitą iki vienženklio (34:43).

Aukštesnę pavarą po ilgosios pertraukos įjungęs „Žalgiris“ trečiąjį kėlinį laimėjo 33:18 ir pradėjo triuškinti aikštės šeimininkus (82:55).

Ketvirtasis kėlinys tarp komandų buvo tik formalumas, kurio metu „Žalgiris“ pelnė vos 11 taškų, o deficitą sumažinę „Šiauliai“ išvengė triuškinamo pralaimėjimo.

„Šiaulių“ gretose šiose rungtynėse debiutavo Sethas Allenas, kuris su komanda buvo praleidęs jau mėnesį. Amerikietis per 27 minutes pelnė 8 taškus (2/5 dvit., 1/4 trit.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 7 naudingumo balus.

Pagrindinis žalgiriečių raktas į pergalę – tritaškiai. Kauniečiai prieš „Šiaulius“ realizavo 13 tolimų metimų iš 31 (41 proc.). Kauniečiai taip pat padarė vos 8 klaidas, kai „Šiauliai“ varžovams kamuolį padovanojo 13 kartų.

„Šiauliai“: Arminas Urbutis 22 (10/14 dvit., 8 atk. kam., 23 n.b.), Karolis Lukošiūnas 17 (5/10 trit.). Sethas Allenas 8 (6 rez. perd.), Evaldas Šaulys 7.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 16 (7/8 met., 15 min.), Edgaras Ulanovas 13 (5 rez. perd.), Artūras Milaknis 12 (3/8 trit.), Brandonas Daviesas 9, Leo Westermannas 8.