„Žalgiris“ 35 taškų persvara pranoko „Nevėžį“

Author: zalgiris.lt
2018-09-09

Kauno „Žalgiris“ sužaidė antrąsias šio sezono draugiškas rungtynes. Sekmadienį „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje už uždarų durų vykusiame mače žalgiriečiai įveikė Kėdainių „Nevėžio“ komandą 99:64 (25:12, 30:15, 19:19, 25:18).

Rungtynes „Žalgiris“ pradėjo tokiu startiniu penketu: Nate‘as Woltersas, Thomasas Walkupas, Lukas Uleckas, Paulius Jankūnas ir Laurynas Birutis. Pirmi gražūs mačo epizodai buvo sukurti gynyboje, kur P.Jankūnas ir T.Walkupas blokavo varžovų metimus. T.Walkupas pelnė pirmuosius 4 taškus, tačiau po to N.Woltersas ir P.Jankūnas baudų metimais turėjo likviduoti „Nevėžio“ tritaškiais įgytą pranašumą – 8:8. Nuo suolo pakilęs Artūras Milaknis rezultatyviai prasiveržė į kairę pusę, N.Woltersas smeigė tritaškį ir bloku pavaišino varžovą, o Brandonas Daviesas ir Aaronas White‘as panašiu būdu prasibrovė link krepšio (18:10). Netrukus Donatas Sabeckis atliko puikius perdavimus, kurie virto B.Davieso dėjimu ir A.Milaknio tritaškiu – 25:12.

Dar vienas D.Sabeckio perdavimas surado kampe laisvą likusį A.White‘ą, Marius Grigonis įveikė Martyno Varno gynybą žaisdamas nugara – 30:15. D.Sabeckio perimtas kamuolys ir puikus perdavimas leido pelnyti taškus M.Grigoniui, po krepšiu prasiveržė T.Walkupas, o M.Grigonis dėjimu dviem rankomis ir dar vienu dvitaškiu rinko 10-ąjį tašką (38:18). P.Jankūnas pelnė 4 taškus iš eilės, A.White‘as sumetė baudas, T.Walkupas nuskubėjo į greitą puolimą ir skirtumas tarp komandų dar labiau išaugo – 48:25. Antrojo kėlinio pabaigoje 4 taškais pasižymėjo Martinas Gebenas – 55:27.

Trečiąjį kėlinį metimu iš po krepšio atidarė A.Milaknis, P.Jankūnas smeigė tritaškį po T.Walkupo perdavimo – 61:34. Įsižaidė 4 taškus surinkęs L.Birutis, o jį pakeitęs B.Daviesas irgi pergudravo varžovų gynybą (67:37). D.Sabeckis pasižymėjo reidu per visą aikštę, tritaškį iš kampo pataikė L.Uleckas – 72:41. Tačiau įspūdingiausias kėlinio epizodas buvo kitoje aikštės pusėje: D.Sabeckis bloku sustabdė „Nevėžio“ greitą ataką, o B.Daviesas dar dviem blokais užgesino pakartotinius bandymus. Kėlinį užbaigė Roko Jokubaičio baudų metimai – 74:46.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tarp dviejų A.White‘o rezultatyvių atakų įsipaišė geras R.Jokubaičio perdavimas B.Daviesui, tritaškį su sirena po L.Ulecko perdavimo švystelėjo A.Milaknis – 84:51. Iki rekordinių aukštumų skirtumą pakėlė B.Davieso, M.Grigonio ir A.Kavaliausko dvitaškiai bei M.Gebeno ataka „2+1“ – 93:51. Rungtynių pabaigoje žalgiriečiai kiek atsipalaidavo gynyboje, o paskutiniuosius taškus Kauno komandai surinko A.Kavaliauskas ir dukart dėjimais krepšį laužęs M.Gebenas – 99:64.

„Žalgiris“: A.White‘as 15 (2 per. kam.), M.Gebenas 13 (6/6 dvit.), M.Grigonis 12 (5/5 dvit.), A.Milaknis 11, P.Jankūnas 9, B.Daviesas 9 (5 atk. kam., 2 per. kam., 2 blk.), T.Walkupas 8 (4/4 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), N.Woltersas 6, A.Kavaliauskas 4 (4 rez. perd.), L.Birutis 4, L.Uleckas 4 (5 rez. perd.), D.Sabeckis 2 (5 rez. perd., 2 per. kam.), R.Jokubaitis 2.

„Nevėžis“: C.Collinsas 24 (5/8 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), J.Fulleris 16 (3/4 trit.), A.Einikis 6.