„Šiauliai“ pralaimėjo, rezultatyviausias – iš NKL atvykęs aukštaūgis

Author: bcsiauliai.lt
2018-08-29

Pasiruošimą sezonui tęsiantys „Šiauliai” sužaidė pirmąsias kontrolines rungtynes. Šiauliečiai Anykščiuose nusileido Lietuvoje stovyklaujančiai Krasnojarsko „Jenisej” (Rusija) ekipai 77:98 (20:16, 17:27, 17:43, 23:12).

Iki ilgosios pertraukos aikštelėje vyko lygi kova. Didesnę pirmojo kėlinuko dalį pirmavo „Šiauliai”. Daugiausia dėl Šarūno Beniušio taiklių metimų jie susikrovė 4 taškų pranašumą.

VTB lygoje rungtyniaujanti Rusijos ekipa iniciatyvą perėmė įsibėgėjus antrajam ketvirčiui. Daugiausia nemalonumų šiauliečiams kėlė latvio Martino Meierio ir Deniso Zacharovo duetas, o „Jenisej” atitrūko 6 taškų pranašumu – 43:37.

Nepatenkintas komandos veiksmai puolime paskutinėmis antrojo kėlinuko minutėmis, treneris Antanas Sireika dalį pertraukos išnaudojo derinių aiškinimui, savo auklėtinius po aikštelę stumdydamas tarsi šachmatų figūrėles.

Tačiau lūžis rungtynėse įvyko užstrigus ir gynybos mechanizmui trečiojo ketvirčio viduryje. Iki tol įmetusi vos porą tritaškių, „Jenisej” ekipa „Šiaulius” užpylė 5-ių iš eilės tolimų šūvių lavina ir, pasinaudojusi ėmusių klysti šiauliečių dovanomis, žaibiškai nutolo, įgydama 32 taškų persvarą (86:54). Varžovų spurto nepavyko sustabdyti ir dvejomis paprašytomis minutės pertaukėlėmis.

Kaip gali žaisti krepšinį, šiauliečiai parodė per paskutines 10 minučių, kai varžovams leista pelnyti vos 12 taškų, o susikrautą pranašumą sugebėta sumažinti trečdaliu – 77:98.

„Šiaulių” komandai taškus pelnė: Antanas Udras – 12, Šarūnas Beniušis ir Christianas Terrellas – po 9, Diego Kapelanas – 8, Arminas Urbutis, Evaldas Šaulys, Ignas Vaitkus ir Rokas Stankevičius – po 6, Ronaldas Delphas – 5, Kristupas Žemaitis – 4, Giedrius Stankevičius ir Rytis Pipiras – po 3.

Treneris A. Sireika: „Pasiilgome rungtynių, nes tiek laiko nežaidėme. Pradėjome sezoną, susirinkome naujus žaidėjus. Buvo ir malonu, ir nemalonu – visko buvo. Reikės labai daug dirbti.

Labai daug kas nežinoma ne tik amerikiečiams, bet ir kitiems naujokams – kaip gintis, kas ir kur pasaugo. Paprastoje situacijoje suklysta ir pasipylė varžovų tritaškiai. Per kėlinuką jų praleidome 6 ir atsilikome 30 taškų, nors pirmus du kėlinukus žaidėme apylygiai.

Dabar daugiau vyko fizinis pasirengimas, krepšinio tik kelios treniruotės, todėl komandai neturiu didelių priekaištų. Žinau, kad reikia daug dirbti”

Kitas draugiškas rungtynes „Šiauliai” sužais rugsėjo 5 d. Kaune su vietos „Žalgiriu“.

Naujojo sezono abonementus galima įsigyti visose „Ticketmarket” kasose arba internetu www.ticketmarket.lt. Iki rugpjūčio 31 d. jų kaina – 79 eurai.