Po košmariško starto atsitiesęs „Neptūnas“ išplėšė lemiamas rungtynes

2018-06-04

Net 4:20 pirmosiomis rungtynių minutėmis atsilikinėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ įspūdingai išgelbėjo savo sezoną ir laimėjęs trilerį namuose išplėšė penktąsias „Betsafe-LKL“ pusfinalio rungtynes.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose po permainingos ir įtemptos kovos 74:70 (13:27, 24:13, 13:10, 24:20) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 2-2.

Lemiamos penktosios serijos rungtynes bus žaidžiamos trečiadienį Vilniuje. Šio mačo nugalėtojas finale surems ginklus su dabartiniu čempionu Kauno „Žalgiriu“.

Atkakliame mūšyje nugalėtojai sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Šeimininkus prasidėjus paskutinei minutei į priekį išvedė Renaldo Seibučio dvitaškis (68:67), o sutrikę vilniečiai nesugebėjo suregzti atakos per 24 sekundes.

Varžovų klaida pasinaudojo Edgaras Želionis, kuris pelnė du taškus su pražanga ir padidino savo ekipos pranašumą (70:67). Negana to, po netaiklaus E. Želiono baudos metimo kamuolį sugriebė Laimonas Kisielius, pridėjęs du taiklius baudų metimus – 72:67.

Likus žaisti 8 sekundes Loukas Mavrokefalidis dar pataikė iš toli bei suteikė viltį svečiams išsigelbėti (70:72), tačiau lemiamus baudų metimus mesti stojusio E. Želiono ranka nebedrebėjo – puolėjo taškai užtikrino Klaipėdos ekipai pergalę.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 15 taškų įmetęs Simas Galdikas, kuriam sėkmingai talkino po 11 taškų surinkę E. Želionis, R. Seibutis ir T. Delininkaitis. Pralaimėtojų gretose išsiskyrė 18 taškų pelnęs L. Mavrokefalidis.

Rungtynes įspūdingai pradėjęs „Lietuvos rytas“ pirmosiomis minutėmis buvo atitrūkęs net 20:4, tačiau pasiduoti neketinę šeimininkai į rungtynes sugrįžo jau antrajame kėlinyje. 13:0 spurtavusi uostamiesčio ekipa prisivijo 29:31, o po didžiosios pertraukos ir išsiveržė į priekį, kai S.Galdiko pelnytų taškų dėka pirmą kartą persvėrė rezultatą 41:40.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė įtempta kova taškas į tašką, o jos metu Tomo Delininkaičio vedamas „Neptūnas“ įgijo pranašumą 65:61. Nors sostinės ekipa dar buvo išsiveržusį į priekį 67:66, paskutinę minutę geriau sužaidę klaipėdiečiai nuskambėjus finalinei sirenai galėjo džiaugtis saldžia pergale.

„Neptūnas“: Simas Galdikas 15, Tomas Delininkaitis, Renaldas Seibutis ir Edgaras Želionis po 11.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 18 (9 atk. kam.), Travisas Petersonas 11, Rokas Giedraitis 10.