Ketvirtajame kėlinyje pabėgę „Šiauliai“ nugalėjo „Dzūkiją“

Author: E. Kirvelaitis
2018-02-07

Didžiąją rungtynių dalį besivejančių vaidmenyje buvę „Šiauliai“ šventė pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Ketvirtajame kėlinyje atitolę Antano Sireikos auklėtiniai namuose 86:76 (17:24, 22:12, 22:27, 25:13) nugalėjo turnyrinės lentelės kaimynus, Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.

„Sunki pergalė, galvoju labai vertinga tiek turnyrinės lentelės prasme, tiek psichologiškai“, – po rungtynių kalbėjo A. Sireika.

„Šiaulius“ į priekį vedė trys žaidėjai – Laurynas Birutis, Akeemas Wrightas ir Nicholas Zeisloftas. Lietuvis pelnė 19 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir surinko 31 naudingumo balą, taip įsirašydamas trečią dvigubą dublį šiame sezone bei pagerindamas asmeninį naudingumo rekordą.

A. Wrighto ir N. Zeislofto sąskaitose atitinkamai buvo 17 ir 16 taškų.

Svečių gretose rezultatyviausiai žaidė Paulius Petrilevičius, surinkęs 16 taškų. Nikolaous Stylianou pridėjo 13 taškų, o Gediminas Žalalis ir Anatolijus Kaširovas pelnė po 12 taškų.

Debiutines rungtynes „Dzūkijos“ ekipoje sužaidė amerikietis Alanas Wigginsas. Puolėjas per 5 aikštelėje praleistas minutes taškais nepasižymėjo

„Abu naujokai buvo rizikingi pirkiniai, nes abu niekur nežaidė, buvo po traumų, – komandos naujokus įvertino neseniai prie klubo vairo stojęs Alaras Varrakas. – Čia kaip kazino – gali laimėti arba pralaimėti viską.“

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai – įpusėjus pirmajam kėliniui svečiai turėjo vieno taško pranašumą (11:10). Antroje ketvirčio dalyje sėkmingiau rungtyniavo „Dzūkija“, po pirmųjų dešimties minučiu susikrovusi 7 taškų persvarą (24:17). Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje apsivertė aukštyn kojomis – „Šiauliai“ laimėjo kėlinį 10 taškų ir persvėrė rezultatą savo naudai – 39:36.

Po ilgosios pertraukos žaidimas vyko taškas į tašką, o trečiąjį kėlinį tritaškiu su sirena baigė „Šiauliai“ (61:63). Lemiamame ketvirtyje aikštės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir laimėję kėlinį 25:13 šventė užtikrintą pergalę – 86:76.